| emipenet a întrebat:

Cei care au doar note de 10, cum reusiți? Ce faceți de luați numai note de 10? Ca eu invat si invaț si nu am niciodata note mari
Dar vreau si explicații, nu doar raspunsuri simple din care sa nu integ nimic

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| DarthNiger a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca nu notele conteaza, si niciodata nu au contat, conteaza cunostintele pe care le inveti si pe care le asimilezi ca sa iti ramana memorate in minte, asta conteaza, notele sunt mai mult sau mai putin doar niste calificative, atata timp cat inveti bine si iei note mari nu ai de ce sa iti faci probleme, nota 10 nu inseamna ca esti cel mai destept de pe planeta sau ca esti elevul perfect, e pur si simplu o nota care are doar importanta in ochii profesorilor, un profesor niciodata nu trebuie sa te judece dupa note, ci dupa cunostintele pe care le ai, conteaza ceea ce ai in cap asa cum am zis.

| emipenet explică (pentru DarthNiger):

Pai, de obicei cei care au numai de 10 stiu lectiile si ce se predă, asa ca vreau sa stiu ei cum fac

| DarthNiger a răspuns (pentru emipenet):

Eu nu cunosc persoane care au numai 10 personal, sunt persoane care au multe note de 10 insa mai au si un 9, 8 si un 7 chiar si note mai mici, depinde de profesor daca el considera ca elevul respectiv merita 10 atunci ii da 10, fiecare profesor are un mod diferit prin care el preda si doreste sa auda diferite lucruri de la elevi, daca stai sa faci pe plac fiecarui profesor doar ca sa iei 10 atunci e o prostie, ti-am zis, conteaza ce ai in cap, degeaba iei 10 daca a doua zi nu mai stii nimic din ce ai invatat sau nu ai inteles nimic din ce ai invatat, 10 e doar o nota, nu inteleg de ce considerati nota asta asa sfanta, mai e putin si faceti o religie din ea, tu crezi ca profesorii aia care iti preda au avut la scoala numai note de 10? au avut si un 9, si un 8 poate chiar si note mai mici.

5 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Trebuie sa accepti ideea ca unii sunt mai inteligenti.

| emipenet explică (pentru Digikey):

Poate au memorie mai buna, nu mă cred destept, ba din contra, doar vreau sa le aflu secretul lor in a avea numai de 10

| Digikey a răspuns (pentru emipenet):

Unii au memorie mai buna, altii muncesc mult pentru a obtine rezultate dar exista si genii care au 10 pe linie fara sa se agite.Secretul se afla in codul genetic.