| nelu88 a întrebat:

Cum vedeti deschiderea uni centru specializat pentru copii cu dizabilitati fizice si pshice?

8 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu vezi ca astia au in cap numai biserici. Nu sunt in stare sa construiasca o scoala, da-apoi un centru de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O idee foarte buna-ceva in care merita sa investesti-se numeste investitie in VIITOR.
Si acesti copii au nevoie de unu-unul mai bun. happy

| nelu88 explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur kassandra7777 ca esti de aceiasi parere cu mine. Dar problema este ca TRAIM IN ROMANIA! Esti decord cu mine?

Ca sa faci orice in Romania iti trebuie sa fi:
- destul de bogat ca sa dai in stanga si in dreapta.
- fiul/ca unei persoane importante ca sa ti se deschida porti.

Crezi ca se poate face un asemenea centru? Si daca da, cum?

S-ar putea accesa fonduri europene(cu un bun proiect ), locale, sau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru nelu88):

Probabil ar fi necesara o petitie(asa o sa se ia mai in serios propunerea-pentru ca o petitie in functie de nr de persoane care o voteaza reflecta vointa si necesitatea alocarii acestor bani in aceasta cauza).
Indiferent daca se aloca bani europeni sau bani din bugete nationale asfel de proiecte sunt foarte necesare pentru facilitarea tratarii si/sau prevenirii cauzelor de acest fel in ziua de azi tot mai prezente.

| diaac a răspuns:

Cre ca este ceva necesar si care ar ajuta multa lume.

| nelu88 explică (pentru diaac):

Ok, sunt de acord cu tine... Cum se poate deschide un asemenea centru?

| Lisa01 a răspuns:

Este o idee foarte buna...ar fi minunat sa se si puna in practica...

| nelu88 explică (pentru Lisa01):

Si cum s-ar putea pune in practica?