| Ropidox a întrebat:

Mai am un an si termin liceul si ma bate gandul sa ma duc la ASE! Mai exact la una din facultatile:Administratie si managment public; Finante-Banci,Marketing, Management.
As dori sa aflu cat de grea este fiecare si ca ce pot lucra dupa terminarea facultatii si cat de bune sunt salariile.

1 răspuns:
| gloria_1375 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa faci o specializare in urma careia sa obtii o meserie. De ex: Contabilitate si informatica de gestiune, Finante-Banci... dupa aia poti sa faci un master pe Management... ideea este ca toti angajatorii iti cer experienta. Ori daca termini Management de unde ai experienta? Ti-ai ales specializarea?