| TiTanS a întrebat:

Am dat teza nationala si am gresit la virgula, nu am stiut aia cu spatiu am scris 2 (prima gresita cu a fost odata a doua corecta. in curtea ) si nu am mai stiut ce este direct ca parte de vorbire... pana acum imi iese nota 8.9 la compunere am respectat limita la amandoua si la prima compunere am scris cu formulele de inceput, mijloc cifre magice etc si la a doua compunere cum era la tara, iarba, ceru etc si la subiectu 1 ex 5 am scris ca aia era o formula de cuprins si ca de obicei in basm feciori de boieri nu prea castiga ci acei feciori curajosi. credeti ca o sa imi mai sacada puncte in afara de astea? funda

Răspuns Câştigător
| Angelik_6250 a răspuns:

Probabil ca da pentru ortografie, coerenta textului si aspectsad funda?

4 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

O sa vezi vineriwinkingsi mie imi este frica...

| PinkDea a răspuns:

Depinde cine corecteaza...o sa vezi vineri
Succes la examenul de la mate!

| Veverita a răspuns:

Nu.poate daca ai ceva greseli de scriere la redactraea compunerii dar nu o are ce sa iti mai scada.

| MamaOmida69 a răspuns:

Pai la cea cu virgula... erau 6 puncte apoi la cea cu spatiu. daca ai scris una buna s`ar putea sa-ti dea jumatate de punctaj, daca nu ai stiut ce e direct nu iti da 2 puncte din cele 6, la prima compunere ai scris. bine. asta am scris si eu si la a doua compunere daca ai descris cu multe fig de stil e iarasi bine si la ex 5 cred ca e bine... mmm eu nu cred ca iti va scadea happy