| Indru a întrebat:

Salutare TPU,
Sunt elev in clasa a 11-a si recent m-am hotarat unde vreau sa fac facultatea. Doresc sa fac Psihologia in Germania. Intrebarea mea este: Ce conditii trebuie sa indeplinesc ca sa fiu acceptat la facultate. Am auzit ca trebuie sa dau examen la limba germana si inca cateva lucruri dar nu stiu exact ce. Va rog frumos sa imi raspundeti si mie la intrebare daca stiti.
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Evident ca trebuie sa stii limba, altfel nu poti urma cursurile. Deci presupun ca stii deja limba, asa ca intra direct pe site-ul facultatilor de psihologie din Germania si sigur gasesti acolo informatiile necesare sau o adresa de mail la care le-ai putea scrie si solicita informatiile de care ai nevoie :) Facultatile le poti vedea aici http://www.bachelorsportal.eu/search/?q=ci-11|di-79|lv-bachelor||dcdbad08