| Gabri3ll a întrebat:

Sunt elev in clasa a 8-a si nu sunt prea informat in legatura cu ceea ce vreau sa fac in viitor. La liceu as vrea sa intru la economic, dar dupa ce studii trebuie sa am pentru a avea o slujba cat de cat buna? Eu unul ma gandeam la avocat, manager, etc. insa nu stiu ce studii ar trebui sa am (facultate..etc). As dori cat mai detaliat daca se poate.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cherry94 a răspuns:

Salut, liceul economic nu mai prezinta un interes asa mare pentru oferta de munca actuala, se cauta specialisti in IT, translatori, medici in strainatate, dar asta este deja destul de departe daca vrei sa devii avocat poti opta pentru profilul uman stiinte sociale, filologie iar apoi sa iti faci specializarea la facultate prin inscrierea la facultatea de drept sau la facultatea de studii economice/