| andreeasweetlove a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si inca nu m-am hotarat ce voi face pe viitor. Fiind din Craiova, avem un liceu cu profil pedagogic vocational care imi da posibilitatea de a ma angaja dupa ce termin liceul... dar asta nu stiu ce viitor imi asigura. Voi ce imi recomandati sa fac pe viitor pentru a avea o cariera cat mai bine platita si functia sa fie cat mai placuta [am media in jur de 9.70 dar fara examene, cred ca cea de adimete va fi in jur de 9.00-9.30] si ce profil sa urmez la liceu apoi ce facultate sa fac pentru a avea cariera respectiva happy Multumesc frumos! :*

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iti place croitoria si/sau bucataria?

| andreeasweetlove explică (pentru neutrino):

Mama este croitoreasa si mi se pare ca munceste prea mult pentru 700 lei straight face iar bucataria imi place, da, e o meserie placuta dar cred ca imi vor trebui cursuri speciale happy

| neutrino a răspuns (pentru andreeasweetlove):

Invata de la mama ta meserie, apoi vii intr-un oras mare si te faci croitoreasa de lux.

| Hakuouki a răspuns:

Depinde de ce iti place tie, banii se fac daca iti place si tie ce faci. Nu te limita doar la un anumit liceu, ai atatea posibilitati, deoarece multe licee au camin (desigur, asta daca doresti sa locuiesti la unul si ai posibilitatea de a o face) Succes la examene si felicitari pentru media mare.

| andreeasweetlove explică:

As opta pentru ceva gen' psihologie sau munca la birou happy poate ceva gen' secretara sau nu stiu... imi plac mult geometria, chimia, engleza si poate si putin din romana, istorie si geografie si biologie dar acestea din urma nu sunt "punctul meu forte"

| RafyStea a răspuns:

Eu sunt la profil economic(contabil). Dupa ce termini cred ca scoala acorda locuri de munca.Plus ca nu este o meserie asa de grea daca invetiwinking Funda?