| GeorgeRzv a întrebat:

Salutare TPU

Sunt la Brasov la facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor si trec anul doi si imi aud colegi ca in anul 2 pe toti ii sperie disciplina Rezistenta materialelor care se preda in ambele semestre... Ce imi puteti spune despre aceasta disciplina?

1 răspuns:
| MariusDB a răspuns:

Eu sunt la Bucuresti, la Ingineria Instalatiilor, eu o sa fac RM in anul 2, doar ca toata materia comasata in primul semestru, si la mine se aude la fel despre materia asta, eu zic sa nu te sperii, mai bine asteptam si vedem ce va fi, am inteles de la unii mai mari ca se fac multe integrale la materia asta. Oricum, bafta la invatat!