| rossiww4 a întrebat:

Salutare TPU, tocmai ce am trecut in clasa a 9 a la filologie, asa ca am nevoie de putin ajutor.
Aveti cumva un orar complet? Adica ce si cate ore fac exact? Adica practic orarul vostru dintr-a 9-a cei care ati fost la filo big grin

2 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Vei face multă latină, istorie, română și geografie (la aceste materii o să dai și teză, așa că atenție mare). Până în clasa a 10 inclusiv vei face ore de matematică.

Apoi: vei face Logică și Argumentare, urmată în anii următori de Psihologie, Economie, Educație Antreprenorială și Filosofie.

Vei mai face și desen, muzică și religie.

Cam astea sunt. Succes!

| elina0103 a răspuns:

Buna!
Da, in clasa a 9 a vei avea 5 ore de limba română, limba straina (intensiv sau bilingv, in functie de liceu) 2 sau 3 ore, istorie 2 ore, geografie 2 ore, logica si argumentare va fi materia de profil la clasa a 9 a. Muzica si desen cate o ora fiecare, latina o ora, religie, sport cate o ora.
Acestea sunt materiile de profil.

Matematica vei avea 2 ore saptamanal (nu mai faci din clasa a 11 a), chimie si fizica cate o ora (fara cele doua dintr-a 11 a), biologie o ora si cam atat. big grin Bafta!