| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor. Sunt la mate-info in clasa a 11-a si habar nu am la ce materii dau bacul. Pot sa il dau la informatica si sa nu mai am nicio treaba cu biologia, fizica si chimia?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Dai bac la: mate, romana si la alegere intre chimie fizica si informatică.
Deci daca daca alegi info scapi de bacul la chimie/fizica

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Sunt la mate-info in clasa a 11-a si habar nu am la ce materii dau bacul" - nu cred ce spui!

| WhiteLife a răspuns:

Acum 3 ani cand am dat eu era romana, mate obligatoriu si alegere intre bio, chimie, fizica si info (la fiecare materie poti alege mai incolo din ce ani sa fie materia studiata). Pe langa probele scrise, mai sunt si competente sau probe orale, la romana, engleza si TIC, unde conteaza doar sa te prezinti, ca orice calificativ primit e ok (nu le poti pica si nu se uita nimeni peste rezultate, nu mai zic ca practic esti fata in fata cu proful de la clasa care te stie de 4 ani).

| Cksihja a răspuns (pentru WhiteLife):

La noi au fost doar profesoare, profi mai puțin și nu la materiile de mai sus mai ales la mate.

| WhiteLife a răspuns (pentru Cksihja):

Nu are legatura, probele sunt aceleasi. Dar ziceam ca la competente e de fata profa de la clasa, ea iti da calificativ, asa ca nu prea au importanta. Trebuie sa te axezi pe materiile din care dai probe scrise. Sunt sigura ca profii va zic la lectii "Vedeti ca acest capitol/autor/opera intra si la BAC" si insista pe ele.

| Goddessss a răspuns:

Doamne ferește, esti clasa 11 si nu stii la ce dai bacul