| Carmen a întrebat:

Salutari! Cat de mult credeti ca este necsar sa faci un master? Eu mai am un an pana termin facultatea, insa ma bate gandul daca sa fac sau nu master, fiindca vreau sa incep sa lucrez. Ca am un orar foarte lejer si prea mult timp liber. Ce opinii aveti?

Răspuns Câştigător
| DaRaspund a răspuns:

Daca faci master atunci cand o sa te angajezi vei simti diferenta la salar!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de domeniul de activitate. Stiu ratati cu cite 2 mastere si oameni de 1500-2000 EUR pe luna sau mai mult (in Romania, nu pe-afara) care au decis ca ajunge timpul pierdut cu facultatea.

| fugera a răspuns:

In cazul meu s-a meritat sa ma apuc de master. si intre timp si lucrez si mi-am luat toate examenele. la master e mult mai lejer decat in anii de facultate. si eu cred ca daca ai facut pana acum facultate 3-4 ani merita si masteru.