| Lio a întrebat:

Salutari oameni buni,
Doresc sa urmez o facultate ce are la baza comunicarea cu alte persoane, ori, mai implicit, doresc sa lucrez cu oameni, si nu sa-mi petrec timpul intre patru pereti, la un birou.
Am terminat profilul uman, ma gandesc sa ma duc la FJSC, pe Publicitate (la fara taxa), in Bucuresti, eu fiind din Constanta.Insa, acolo trebuie sa sustin un examen de admitere.
In cazul in care nu reusesc sa intru acolo, ce alte variante as mai putea avea? Facultatea pe care vreau sa o urmez, vreau sa fie deschizatoare de drumuri, in niciun caz nu vreau sa urmez o facultate doar de dragul de a o face.
Sper din tot sufletul sa primesc raspunsuri, iar, daca va este util, va voi premia cu o funda.
Va multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| nCansu a răspuns:

Buna... chiar ma bucur ca ai pus aceasta intrebare, fiindca inainte sa incep facultatea mi-am pus si eu aceleasi intrebari. Nici mie nu imi place sa stau inchisa intre 4 pereti, sa am 100 de dosare pe care trebuie sa le rezolv si asa mai departe. Eu am dat la ubb cluj, la facultatea de teatru si artele spectacolului, si m-am dus pe modulul actorie. Daca nu vei intra unde iti doresti, poti sa dai la o facultate cum am dat eu. Aici ai 3 module de ales. Actoria, teatrologia si regia de film. Toate se bazeaza pe comunicarea dintre oameni. Niciodata sa spunem nu trebuie neaparat sa filmezi in acel loc. Odata acolo, odata dincolo. Cu ocazia asta poti vedea lumea happy si nu te vei simti niciodata inchis undeva. Trebuie sa te duci cu drag, si mai ales sa iti placa sa te duci la acea facultate. Eu sper din tot sufletul ca te-am ajutat. Succes

| Lio explică (pentru nCansu):

Am fost la o singura ora de actorie. Majoritatea prietenilor apropiati imi spuneau sa dau la actorie, dar eu, unul, am trac de scena. Ba chiar am facut si muzica 2 ani de zile, si nu am reusit sa trec de acest trac. Plus ca pentru actorie, ar fi trebuit sa ma pregatesc din timp.
Imi doresc sa calatoresc, cu siguranta, dar, nu stiu pentru ce sunt facut. straight face

| Icedrops a răspuns (pentru Lio):

Sigur, vei gasi ceva pentru tine. happy si eu am avut trac, asta tine de fiecare personalitate. Eu am fost la un psiholog si mi-a dat niste teste pe care le-am interpretat impreuna. Mie mi-a iesit cel mai mult 29 la creativ. Din 50 de intrebari. Iti urez succes si sper ca vei gasi ceva pentru tine happy