| NoLimiT_6750 a întrebat:

Salutari!
Sunt clasa a 8 si doresc sa stiu si eu la ce liceu pot sa ma duc ca sa ma angajez dupa ce il termin...
Media mea este ~8.5
As dori totusi sa NU fie real...
Va multumesc anticipat pentru raspunsuriwinking
De preferat totusi ceva fara matematica grea...

7 răspunsuri:
| tycy a răspuns:

Salut!

Clasa a 8-a zici.in primul rand trebuia sa te gandesti din timp la asta, eu am terminat liceul de doi ani si pot sa zic ca ma ajutat dar nu atat de mult incat sa ma angajez, avand in vedere situatia mizerabila din Romania.Iti sugerez sa faci un liceu care iti place ca in mare masura nici unul nu iti ofera un loc de munca.Nici facultatea nu iti mai ofera asta dapai liceul.Matematica este peste tot excluse fiind profilele umane.Depinde de rankul liceului la care vrei sa mergi nu stiu cum sunt clasate la tine in oras.Dar cele care se intra cu medii de peste 8 asa cum este ata.fac matematica M1 adica ceva mai complicata decat cele care au M2. Cele cu M1 de obicei sunt Mate-Info etc.restu sunt Tehnice...Instalatii Electrice, Proiectant CAD...Tot ce iti pot spune e sa faci ceva la care crezi ca te poti descurca si in practica nu numai la Liceu. Ceva bun ar fi Mate-Info.programatorii de C++/java sunt cautati si bine platiti.La liceu o sa faci pascal dar o sa ai o viziune asupra programarii si daca continui cu o facultate poti avea o sansa.Dar te avertizez.La liceu poate nu dar la facultate manci matematica pe paine primul an."doar 4 tipuri". Sper sa te fi putu ajuta in vreun fel.

| Fiction a răspuns:

De unde esti?

| ReMemBer_1485 a răspuns:

Sanitar, Economic, Energetic...acum depinde si de oras...liceu militar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei la liceele bune sunt mai multe profiluri o sa poti alege tu nu te temewinking...media ta este 8.5 da u te-ai gandit ca examenul poate conta pana la 50%? si examenul are si mate si romana deci poti sa iti urci sau sa iti scazi media destul de mult...(probabil o sa tio urci ii ff simplu examenul mai ales la mate)

Totusi cu 8.50 ar trebui sa intri fara probleme la majoritatea liceelor.Tu decizi.Mult norocwinking

app:din ce zona esti? nu ne ajuta daca nu zici zona...

| NoLimiT_6750 explică:

Aveti dreptate...am uitat sa zic
Sunt din bucuresti si as dori sa fac un liceu econimic...din cate am vazut chiritescu este spart peste tot...insa am multi prieteni acolo! din cate stiu dupa economic poti sa te angajezi!

| NoLimiT_6750 explică:

Deci? sector 6...

| Cristinel2008 a răspuns:

Scoala centrala