| valhala90 a întrebat:

Salutari tuturor TP-istilor.Eu sunt elev la liceu in clasa a 10a si in curand vio pleca in Italia unde as vrea sa imi continui studiile si as vrea sa stiu cum este la liceu in Italia(mai exact in Roma in Garbatella,dar oricum as vrea sa stiu in general cum e in Roma).In primul rand a vrea sa stiu daca voi gasi la liceu in clasa in care voi intra romani, ca eu nu stiu italiana si daca ma inscriu acum sau de la anul si repet clasa, oricum as vrea sa stiu cam cum vor decurge orele si pauzele la liceu.De asemenea cum sunt profesorii si elevii in general si cam ce ar trebui sa stiu.
PSbig grinaca as putea face liceu la fara frecventa(am 16 ani si implinesc in iunie 17) as vrea sa stiu cam cum se procedeaza,sau chiar as fi interesat daca exista prin roma liceul romanesc sau macar un liceu cu lume buna, adica sa nu fie plin de aurolaci, sa fie decent totusi.As vrea sa a duc la un profil tehnologic, gen alimentatie si turism si de asemenea ar fi ideal daca as gasi un liceu in care sa nu fiu stresat prea tare de profi sau de colegi.Astept raspunsurile si sugestiile voastre!