| ღMikyღ a întrebat:

Saptamana asta, vineri, am teza la mate si un test la biologie, ambele din toata materia predata pana acum. Cum pot sa invata la 2 obiecte de'odata? si toată materia! sad La biologie stiu, doar ca trebuiesa mai repet primele lectii de la începutul scolii si la mate mai la fel dar totusi...da' si profa de biologice e tampita...cum sa nu ne inteleaga ca trebuie sa fim zbir la matematica si ea vrea sa dam test din toata materia la biologiee? laughing Saptamana asta sunt si plecata mare parte a zilei si trebuie sa mai si citesc pentru lectura. Cum pot sa fac sa ma organizez încât sa si repet la bio si la mate ca sa iau testele cu brio si sa si citesc chiar daca 6 ore stau la scoala, vin acasa, plec și dupa ma apuc de teme, dupa imi mai ramane timp din parti ca sa mai și repet. crying

Răspuns Câştigător
| tuberculoza a răspuns:

Faci niste exercitii la mate.la biologie retii imaginile si iti imaginezi cum functioneaza.trebuie sa retii cifrele, acu depinde si ce clasa esti tu.la mine merge

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Dormi noaptea?

| CrissNico a răspuns:

Cred ca profa ta de bio e batuta in cap! laughing E foarte greu sa dai si teza si test in aceeasi saptamana barem in aceeasi zi, stiu ce zic.
Nu ai alta sansa decat sa stai nopate treaza ca sa poti sa inveti tot, dar asta s-ar putea sa te extenueze...
Am o idee mai buna rugativa de aia de bio sa va dea test in alta zi, SAU CEL MAI BINE chiuliti de la ora ei laughing Nu are cum sa va puna absente la toti happy

| andyiuly a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa o injuri putin pe profa de bio apoi ca sa te organizezi ar trebui sa inveti la amandoua nu. Ti-as sugera sa te axezi mai mult pe matematica biologia nu prea conteaza (bine daca nu te faci doctor sa biolog marin ) Funda?

| alinmaster a răspuns:

Primul lucru. Inchide calculatorul.