| Rowi76 a întrebat:

Scoala la care sunt are ore de dupa amiaza, pana la 7 seara in fiecare zi. Sunt sportiva de performanta, avand antrenamente zilnic de dimineata de la 9 la 11. Timp pentru teme nu prea mai am, nici sa nu mai zic de alte activitati extrascolare.
Cum i-as putea convinge pe parintii mei sa ma mute la alta scoala? Am incercat sa le explic situatia dar au zis ca nu are rost.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

A, daca iti poti schimba programul antrenamentului, sigur. E mai lejer dupa amiaza. Spune-le ce-ai scris si aici, imi vine greu sa cred ca n-ar intelege.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sicera sa fiu, am cam trecut prin ce treci tu si cu ambitie, cred ca le duci pe toate cu succes.
Incepi ziua: dimineata devreme cu teme, antrenament, teme, scoala iar seara dupa ore: cina cu parintii si timp personal pana la 9.30-10 cand te culci.
Mai mult timp personal vei avea in weekend, 2 zile pline, cand nu ai competitii, bineinteles.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu prea are. Ce se schimba daca te muti la alta scoala?

| Rowi76 explică (pentru Sn4k3):

Ore de dimineata, mai mult timp pentru antrenamente si teme, plus alte activitati. Plus timp personal

| Sn4k3 a răspuns (pentru Rowi76):

A, daca iti poti schimba programul antrenamentului, sigur. E mai lejer dupa amiaza. Spune-le ce-ai scris si aici, imi vine greu sa cred ca n-ar intelege.