| Dddsasul a întrebat:

Scuze nu ma pricep la romana stiti cum se analizeaza un predicat nominal: sunt impotriva? nu stiu la impotriva ps cls a 8-a si da stiu... (LOL)

Răspuns Câştigător
| ToraToraTora a răspuns:

Este alcatuit din verbul copulativ "sunt" la pers I singular sau plural + numele copulativ "impotriva".Nu-mi amintesc foarte bine dar acesta este esentialulbig grin

4 răspunsuri:
| madalinbb19 a răspuns:

Pe TPU nu se rezolva teme

| Dddsasul explică (pentru madalinbb19):

Nu este tema eu nu mai stiam cum se face deci... ce vrei sa fac?

| Flori28 a răspuns:

Este alcatuit din verbul copulati '' a fi'' si nume predicativ iti dau un sfat nu iti mai da temele pe TPU