| adelacarinaa a întrebat:

Se considera semn la simularea din romana (pentru a 11a) daca din obisnuinta am incercuit punctele de exercitiu la subiectul 1? Luand in considerare ca nu se trec notele etc.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, o astfel de "notaţie" se poate considera semn distinctiv şi poate atrage anularea lucrării!
Totuşi, NU cred că la Simulare va fi o problemă, dar în examenul de BAC să NU faci aşa ceva!

Trebuie să "scapi" de această "obişnuinţă "!

Toate cele bune.

| sofisis a răspuns:

La simulare probabil nu dar la BAC risti sa iti anuleze lucrarea. Orice fel de liniute, cercuri, puncte etc se considera semn.Nu scrii NIMIC in afara de numarul exercitiului si rezolvarea. ATAT.

| cookie01 a răspuns:

Nu cred ca va lua nimeni in seama acest lucru, eventual iti va atrage atentia. La bac sa nu faci asta ca iti anuleaza lucrarea.