| lionbeat a întrebat:

Se cunosc oare alte cazuri în istorie când la domnie au fost invitaţi monarhi din alte ţări aşa cum s-a întâmplat în România când a venit Carol I de Hohenzollern?

Răspuns Câştigător
| Danielis a răspuns:

Desigur, nu a fost natia noastra cea care a inaugurat aceste mutari. Anglia a avut un rege provenit din statele germane care era bita la engleza, in concluzie va vorbit cit a fost rege in franceza, limba pe care o stapinea bine. La noi pirma oara a fost chemat la domnie un principe din Belgia care a refuzat onoarea si asa s-a ajuns la Hohenzollern

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Un monarh străin de țară, este cea mai mare tâmpenie posibilă.
Toți hopân țopenii / Hohenzollernii au fost niște cretini.
Și Paul de România, este tot un idiot.