| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa fac la facultate la limbi straine, pe langa Engleza, limba Italiana?

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu zic ca da, daca nu ramai in Romania.Limba engleza te ajuta f mult deci poti sa lucrezi in Anglia de exp pe bani buni si conditiile sunt mult mai bune decat aici. Iar despre limba italiana nu prea stiu ce sa iti zic, nu te ajuta si nici la fel de cautata ca limba engleza, ar nu strica sa o stii.Eu te sfatuiesc sa faci ceea ce iti place, facultatea pe care o doresti (cu toate ca unii zic ca nu e de viitor si ca ar fi mai bine sa faci de exp medicina, stomatologie) si daca ai ambitie vei reusi sa faci ceva in viata, insa nu in Romania, dupa parerea mea, adica nu se merita.Mult succes pe viitor!

7 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Merita, dar doar daca nu mai folosesti verbul "a merita" cu valoare reflexiva.

| Doddel a răspuns:

Da, o sa stii o limba in plus, nu stii ce-ti rezerva viitorul, poate o sa-ti foloseasca la un job foarte bine platit sau poti pierde unul pentru ca nu stii limba italiana.
Nu poti sa stii niciodata.

| Lavy_5428 a răspuns:

E foarte usoara, eu am invatat-o singura... Dar nu vad la ce-ar folosi... Parerea mea.

| Paty3 a răspuns:

Eu zic ca da.

| nauneim a răspuns:

Mai bine faci germana :p

| insanityana a răspuns:

Daca tu crezi ca te ajuta cu ceva se merita. cultura+educatie nu strica niciodata, indiferent de domeniu iar italiana e destul de usoara, nu implica mare bataie de cap. bafta