| isabelandreea a întrebat:

Am si eu cateva intrebari si sper ca ma puteti ajuta:sunt clasa XII-a uman si vreau sa stiu la ce sa da bacalaureatul, ca nu stiu sigur big grin(ma intereseaza.in special. daca la limba engleza se da note si daca acestea conteaza pentru admiterea la facultate) si ce facultati din Bucuresti stiti de limbi si literaturi straine unde pot opta pentru limba spaniola si limba italiana ca specializare?

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Sunt abia in a XI-a, dar despre BAC asta poti sa-ti zic: fiind la uman, vei da probe orale la o limba straina (la alegere, bineinteles, si esti scutit/a daca ai diploma Cambridge sau DELF), romana, si un obiect de profil (istorie sau geografie cred, dar nu sunt sigur, trebuie sa te interesezi), vei da competentele digitale (asta daca nu ai diploma ECDL) si probe scrise la romana, istorie si proba de profil (la alegere dintre geografie, filozofie si altele).
Sper sa fie valide informatiile, eu sunt la real, ce-am scris sunt mai mult auzite.
Nu te pot ajuta in legatura cu facultatile in Bucuresti.
Sanatate!