| Danila_Beatrice_1991 a întrebat:

Astazi la evaluarea națională de la limba romana am făcut din greșeală o linie verticala cu pixul pe care am taiat-o din reflex cu o linie orizontala, se va anula lucrarea?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

O singură greșeală nu poate fi motiv pentru anularea unui examen.

| Sofer a răspuns:

Nu se anulează.

| ywar a răspuns:

Daca ai taiat cu o linie orizontala fara alte elemente nu poate fi semn. Imagineaza-ti urmatorul scenariu - profesorul corector oricare ar fi acela trebuie sa recunoasca o lucrare care are pe prima pagina, in josul ei taiate ultimele 2 cuvinte cu o linie. O recunoaste si o salta la nota. Vine si al doilea la fel face. Asta, fiule e de DNA.
Baga matematica - hai cu tata!

| Danila_Beatrice_1991 explică (pentru ywar):

Va mulțumesc mult pentru raspuns!