| Radandam a întrebat:

Se poate învăța 10 opere in 30 de zile+la istorie Constitutiile si ideologiile? Voi ati invatat in ultima sau ultimele luni pentru bac? Cum v-ați descurcat? Ce sfaturi aveti? sa intra in panica ca nu am timp?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Se pot lejer. Am citit cu o saptamana inainte de bac sinteze si eseuri. Ai destul timp, fara panica.

| zurick a răspuns:

La mate și bio am învățat din timp, la română am tot amânat eseurile până mai erau 2-3 săptămâni înainte de bac laughing
Nu intra în panică. Începe să înveți serios, nu mai procrastina și va fi ok. Mie mi-a picat la română fix ce nu voiam, aveam impresia că aia e nu mai scriu nimic sad și tot am scris 5 pagini la eseu laughing La română învață și teoria pentru subiectul 2. Acum ai și mai puține opere de invatat ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pe parcursul clasei a12a doar am citit, cat sa imi fac o idee generala despre ce trebuie sa stiu si ce e important. De studiat calumea m-am apucat dupa banchet, adica de la 1 iunie. O luna a fost suficienta pentru mine, am avut timp sa repet tot ce mi-a trebut. Am luat peste 8 la bac, din prima, fara meditatii, spagi sau copiat.
Sfatul meu este sa iti aduni tot ce ai de invatat, si sa imparti lectiile pe numarul de zile ramase pana la bac.
Oricum nu are sens sa te panichezi, pentru ca important e sa-l iei, nu conteaza nota. Si e usor de luat oricum. Succes!