| Vernusio a întrebat:

A invatat cineva pentru bac in ultimele luni si l-a luat? Se poate asa ceva sau trebuie neaparat sa te apuci din timp ca sa il iei? Are cineva bacul luat pe ultima suta de metri?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te duce capul si chiar iti dai interesul in ultima perioada, da, poti sa-l iei. Cu o nota de trecere, dar il iei.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu la mate nu știam absolut nimic, am învățat singura cum se fac Exercițiile alea in ultimele 2 luni si am luat 8. La romană am invatat doar comentariile dar nici alea pe toate in 2-3 zile, la biologie mi-a plăcut materia și am invatat tot in câteva zile. Dacă te ții de invatat si înveți logic mai mult ca sigur poți reuși.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Care e media finala?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

8, 68

| numesiprenume0 a răspuns:

Eu m-am apucat sa invat imediat dupa simulari pana in ultima zi... Si l-am luat cu 7.20 laughing

| Swagmotherfuckers a răspuns:

Salut!
Trebuie învățat din timp, știu ca pare cam mult și greu, dar asta e singura cale, eu de exemplu am făcut invers și acum îmi pare rău, o sau dau acum iară în toamna la biologie, fiindcă nu am învăț din timp, si crede-ma o sa merite din plin, intr-o zi înveți la o materie, în cealaltă zi la alta materie și tot așa.
O sa ai o mare satisfacție știind ca ai luat bacul, și mai presus pe merit, și cu note mari, după o sa ai timp tot restul verii pentru party.
Salut.

| Valy9999 a răspuns:

Depinde cu ce nota vrei sa-l iei. Daca vrei doar sa fii admis, il poti lua cu notiunile din clasa fara sa stai in casa sa citesti. Daca vrei o nota mai mare poti invata in ultima luna si poti lua un 8+ lejer.Bacul nu e greu.

| Andreea0512 a răspuns:

Verișorul meu a luat bacul, deși a învățat doar cu o săptămână înainte de bacalaureat. Menționez că el a terminat pe Științe Sociale happy

| AnaAnaM98 a răspuns:

Eu zic sa te axezi pe subiectul 3, in caz ca dai la Limba Romana sau Istorie. Daca ai de tocit invata chestiile esentiale, initial traseaza idei cu un marker si le poti explica pe o foaie pe intelesul tau. Bafta!