| AdiAdi2000 a întrebat:

Se poate scoate o materie din bac? Pot sa dau bacul numai la doua obiecte? Profa de mate ne-a zis ca sa nu dam bacul la mate si sa dam la romana si biologie si atunci se poate lua bacul si fara mate sau cum?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva, cel putin nu in Romania, probele scrise se sustin la 3 materii si acestea sunt prevazute pentru fiecare profil.
Sigur ca nu la toate profilurile trebuie sa sustii examenul la matematica, daca nu este prevazut, de ex. la profilul de filologie dar aici este alta materie obligatorie in locul matematicii si asa este la toate profilurile unde nu este obligatorie matematica.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru AdiAdi2000):

Nu stiu ce materii sunt obligatorii la acest profil dar daca matematica este obligatorie trebuie sa sustii examenul.

| Mosotti a răspuns:

Dai la trei materii obligatoriu, bine ca nu dai la patru cum am dat eu in 1996.
Profa ta se refera sa nu dai la mate dar sa alegi alta materie in locu la mate, nu sa dispara o materie.

| Sophieka a răspuns (pentru Mosotti):

Nu poate schimba matematica... Doar cei de la filologie nu dau din matematica.

| Mosotti a răspuns (pentru Sophieka):

Eu am zis ca principiu daca ar putea sa aleaga, oricum nu se poate scoate o materie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, trebuie sa dai 3 probe.