| Tarzhan a întrebat:

Se puncteaza daca la ex 2 am scris că era îmbrăcat elegant și după am dat cu ghilimele propoziția din text? La ex 1 am scris că sensul secvenței este de a termina cat mai repede, aici probabil chiar nu este ok.

4 răspunsuri:
| claudiu89 a răspuns:

Nu stiu context-ul, dar nu suna prea bine propozitia formulata de tine daca e vorba de un exercitiu la limba si literatura romana. Trebuie sa dai un raspuns frumos dezvoltat ca sa primesti punctaj maxim. Dupa cum ai formulat intrebarea si dupa cum ai omis sa dai toate detaliile, pot trage concluzia ca trebuie sa faci mai multe exercitii.

| Tarzhan explică (pentru claudiu89):

Răspunsul l.am formulat intr.un enunț, însă nu știu dacă ce am formulat în enunțul respectiv este corect.

Răspuns utilizator avertizat
| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Salut. Răspunsul tău la exercițiul 2 este greșit. Trebuia să răspunzi cum scrie în text... că era îmbrăcat ca de gală! iar la exercițiul 1 explicația ta nu este bună! trebuia să spui că secvența semnifică o modalitate prin care puteai să scapi de rușinea de a vorbi în public și de a de a te face de râs prin...(ce scria în text în legătură cu modalitățile de pregătire).