| ioana_5848 a întrebat:

Servus... Facultatea de medicina din targu mures- ati putea sa imi dati niste informatii despre ea? din ce se da admitere? si cum sunt anii de studiu? mersi

1 răspuns:
| Daniel09857 a răspuns:

Aici ai detalii mai amănunțite in legătura cu programa din care trebuie sa te Pregătești feste un test grila) https://www.umftgm.ro/admitere/admitere-2018.html. Acum anii de studiu, pai ce pot sa spun, am mulți prieteni la medicina in Mures, sunt foarte foarte foarte mulți studenți Străini, in special din Africa, Turcia, Germania/Austria sau Țările Nordice, condițiile din cămine sunt Ok, caminul este amplasat chiar la 500m de universitate. Profesorii sunt intelegatori, dar in același timp și stricți, pentru a se asigura ca ai rămas și tu cu ceva.