| ElizaaaX a întrebat:

Sora mea a avut azi evaluarea nationala la mate si a facut tot.Problema este ca la niste masuratori a scris centimetri in loc de metri(Nu era nici o transformare, iar rezultatul a fost bun).Are sanse sa ia 10?

3 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Da sunt foarte mari sansele sa ia nota 10, dar asta depinde si de cel care face corectarea examenului.
Nu ar trebui sa isi faca griji, nu notele il fac pe om.Nu notele demonstreaza ce IQ ai.
O viata frumoasa.
Peace!

| Dafii a răspuns:

Se scade.

| Mk01 a răspuns:

Depinde de profesorul care corectează. Cred că şi eu am scris la problema cu aria triunghiului cm laughing. Oricum să nu se mai streseze atât, şi nici tu.Intră ea la liceu happy