| NoctisFive a întrebat:

Cam cate puncte credeti ca imi va lua din nota la Evaluarea Nationala, la mate, daca am inversat rezultatul? (In loc de 13/12 am scris 12/13)

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

12/13 e raspunsul corect, asa au facut multi colegi, si asa e si in barem.

Deci ai facut bine.

| Borsecuț a răspuns:

In general raspunsul final valoreaza 1 punct din cate imi amintesc. Dar daca ai inversat rezultatul probabil ca ai gresit si formula sinusului. Oricum, dupa parerea mea iti scade maxim 2 puncte. Poti sa te uiti pe barem sa te asiguri.