| Betty18 a întrebat:

Spune-i Mariei, asa este corect, nu,, lui Maria". Am facut o observatie unui tip care a zis lui Maria si mi-a zis ca cica e corect si asa ca s-au schimbat regulile in Doom, ca asa spun multe persoane. Asa este? Eu nu am auzit de asta, si nici pe net nu am gasit. Ma puteti lamuri voi... poate chiar gasiti si un articol...

Răspuns Câştigător
| BellaKiოNana a răspuns:

''Mariei'' este corect, poate s-a gresit si nu vroia sa'si recunoasca greseala si zicea ca e drept cum a spus el laughing

| ralfie a răspuns (pentru BellaKiოNana):

AMBELE VARIANTE sunt cat se poate de corecte,atât "lui Maria",cât și "Mariei"! Persoana respectiva NU A GRESIT DELOC in ceea ce a spus! Formula "lui Maria",ca si "lui Ioana,lui Andreea",etc. AU PATRUNS IN LIMBA SI IN VORBIREA CURENTA și trebuie tratate ca atare! Deci, RESPECTIVUL NU AVEA CE "GRESEALA" să-și recunoască pentru că NU GRESISE CU NIMIC și ceea ce a spus A FOST FOARTE DREPT! Apropo, înainte de a îndrepta "greșelile" imaginare ale altora, AI MACAR PUTINA GRIJA FATA DE MODUL IN CARE SCRII TU, că FACI NISTE GRESELI ADEVARATE de te apuca groaza

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat