| Omegatronistul a întrebat:

Spuneti-mi niste carti care merita citite! Daca se poate sa le pot comanda de pe elefant.ro! Funda.

Răspuns Câştigător
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Maini inzestrate-Ben Carson, are doar 200 de pagini si este foarte placuta, o sa iti lumineze viata ca sa zic asa...E foarte frumoasa.

7 răspunsuri:
| Deliadelias a răspuns:

Pe aripile vantului- de Margaret Mithcell
Scarlett-de Alexandra Ripley
cele mai bune romane de dragoste, merita din plin citite

| Girl72 a răspuns:

Emma Clayton - Răcnetul. Mie mi-a plăcut mult! happy
Jay Asher - Cele 13 motive
Şi. mai multe nu-mi vin în minte momentan... caută şi tu la categoriile de cărţi pe care tu ştii că le apreciezi! happy

| Girl72 a răspuns:

Aa, am uitat de Evan H. Rhodes - Prinţul din Central Park. Ţi-o recomand cu plăcere!winking.

| AddyTakaBlack a răspuns:

Fiul risipitor, rascoala, adam si eva, jules vern toata colectia

| Simonamee a răspuns:

Eu iti recomand cu placere cartea lui Liviu Rebreanu-Adam si Eva. Are ca idee principala iubirea dintre doi oameni, se spune ca atunci cand iti gasesti perechea potrivita v-ati mai intalnit si in alte vieti.In cartea aceasta doi indragostiti se intalnesc in sapte lumi diferite.Personajul principal, Toma Novac, trece prin mai multe vieți, este pe rând păstor în India, guvernator în Egipt, scrib în Babilon, cavaler roman în Roma în epoca domniei împăratului Tiberiu, călugăr în Germania medievală, medic în Franța revoluției franceze, și în fine profesor universitar la București. El se îndrăgostește pe rând de 7 personaje feminine diferite: de Navamalika, Isit, Hamma, Servilla, Maria, Yvonne, și de Ileana. Este un roman de dragoste mai aparte.

| Lavvvo a răspuns:

Viata pe un peron - de Octavian Paler.