| anonim_2187 a întrebat:

Spuneti-mi si mie daca merg la mate-info intensiv info si apoi fac tot o facultate de informatica ce meserii pot sa-mi aleg(ce pot deveni)?

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Daca vrei sa faci o facultate de informatica cel mai probabil programator, inginer de sistem, designer web dar sunt multe ramuri din care poti alege mai ales ca programator caci sunt foarte multe limbaje de programare...sa stii ca informatica e destul de dificila iar daca nu intelegi cat de cat nu e bine...cauta pe google diferite tutoriale de pascal/c++(cam asta se face in liceu) si gandeste-te destul de bine daca ti se potriveste profilul asta

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca urmezi si facultatea de informatica poti deveni specialist IT (programator, inginer de sistem, informatician, etc).

| Narcis2007 a răspuns:

E destul de greu la acest profil(sunt si eu la mate info intensiv) dar spre deosebire de alte profile(nu dau nume...umane) se face carte, dupa ce termini liceul daca te razgandesti poti merge cam la orice facultate vrei