| JuSt222 a întrebat:

SSalut TPU, am si eu o intrebare bacul la profil "tehnic" este recunoscut in alte tari gen pentru o facultate sau este ceva gen "neexistent"?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Bacalaureatul are la noi valoare egala pentru orice profil.Ideea e ce conditii se pun in alte tari pentru o anumita facultate: se cere un anumit profil, medie, rezultate la olimpiada, voluntariat.Vezi ce se cere la facultatea pe care vrei sa o faci.

| Osirius a răspuns:

Este cam neexistent la orice profil. Oricum dai examen ca sa intri la facultatea dorita.