| Alexx234qw a întrebat:

Stie cineva ce se studiaza la materia: Fundamente de educatie umanista (Teoria Argumentarii)?
Este o materie facultativa la facultate.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

E ceva ce ține de filosofie și poate implica și logica. Adică se leagă, în principiu, de structura unei argumentări, cum trebuie o argumentare să fie construită, ce erori pot apărea într-o argumentare și tot felul de principii. Se poate intra foarte mult în detaliu, dar având în vedere că e ceva facultativ, la voi s-ar putea să fie doar noțiuni de bază.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ești la uman și nu știi ce înseamnă argumentare? Nasol.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Teoria_argument%C4%83rii

| Alexx234qw explică (pentru T0T):

Este o materie facultativa in cadrul facultatii de biologie. Chiar nu stiam ce inseamna.

| T0T a răspuns (pentru Alexx234qw):

E ceva ce ține de filosofie și poate implica și logica. Adică se leagă, în principiu, de structura unei argumentări, cum trebuie o argumentare să fie construită, ce erori pot apărea într-o argumentare și tot felul de principii. Se poate intra foarte mult în detaliu, dar având în vedere că e ceva facultativ, la voi s-ar putea să fie doar noțiuni de bază.