| aragon18 a întrebat:

Stie cineva ce sunt motivele literare? Va rog, am mare nevoie de ajutorul vostru. Am de scris 2 motive literare dintr-o opera si nu am nicio definitie.

Răspuns Câştigător
| botoshika a răspuns:

Motivul literar reprezintă modalitatea prin care se realizează tema unei opera literare.El poate fi o situaţie cu caracter de generalitate(ex:încercările la care este supus personajul din basm), o maximă sau o formulă care se repetă în momente variate ale aceleiaşi opere sau în creaţii diferite.
Sper să-ţi fie de ajutor.

3 răspunsuri:
| norby12 a răspuns:

Uite aici sunt si exemple sper ca te va ajuta si asta: http://www.scritube.com/......541614.php

Alte răspunsuri