| SadBoyForever a întrebat:

Stie cineva cum pot invata mai usor limba germana?

Eu stiu engleza dar merg in Austria la munca si acolo trebuie sa stiu germana, pentru ca scrie numai in germana.

Dau FUNDA celui care im spune cum o pot invata mai usor prin intermediul internet-ului.

5 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Intra pe livemocha.com pentru a o invata, rulandu-te intr-un curs de limba germana si dupa, intra pe sharedtall.com pentru a-ti exersa germana.

Succes.

| wPapy a răspuns:

In Austria se vb germana?
Oricum incearca asta:http://www.eurocor.ro/......?/curs.php

| Illegalfreako a răspuns:

Engleza nu te va ajuta prea mult in tarile gen Germania, Austria. Eu am trait 4 luni in Germania si stiu cum e. Cel mai bine inveti de la televizor, sau de la oamenii care vorbesc germana, de exemplu gasind un cuvant neinteles (sau mai multe) si cautandu-l in dictionar. Totusi pentru germana de baza ti-as recomanda sa nu cauti pe internet, caci nu am vazut nicaieri lectii de germana pe net, gratis, bine bazate. Cartile iti pot fi cele mai bune prietene in acest caz, si te pot ajuta enorm, doar citind in fiecare seara cateva cuvinte si incercand sa le retii. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://germana.waialo.com are lectii de vocabular si gramatica, cred ca poate sa iti fie de ajutor, asta daca inca mai vrei sa inveti limba Germana.

| AndrewRey a răspuns:

Http://www.waialo.com are lectii de vocabular si gramatica, cred ca poate sa iti fie de ajutor, asta daca inca mai vrei sa inveti limba Germana.