| Alii_6257 a întrebat:

Stie cineva sa imi spuna ceva detalii despre societatea romaneasca in perioada interbelica? Informatii de acest gen se gasesc foarte greu.Sunt sigura ca nimeni nu e atat de batran pe aici incat sa imi poata povesti cate ceva din propria experienta [din pacate laughing], dar daca ati avut vreun proiect vreodata pe tema asta nu ezitati.Mersi mult. (Ma intereseaza in special viata cotidiana a oamenilor si schimbarile aparute de dupa primul razboi monidal).

1 răspuns:
| GAFan a răspuns:

Citeste enigma otiliei sau ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi