| Alii_6257 a întrebat:

Stiti sa imi spuneti si mie cate ceva despre viata sociala/viata cotidiana a oamenilor din Romania din perioada interbelica? (de preferat din marile orase). Chiar sunt interesata de schimbarile pe care le-a adus primul razboi mondial in viata lor si in economia tarii etc.Informatii de genul asta se gasesc foarte greu.Mersi mult happy

1 răspuns:
| bunica18 a răspuns:

Mergi intr-o biblioteca, la raftul de istorie si citeste...cauta mai ales monografii, sunt multe de spus, poti sa citesti si pe web citeva informatii sumare : http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t535036.html