| Cempestre a întrebat:

Stiti cumva pana cand se pot face inscrierile pt cursul pregatitor organizat de UNArte? Adica termenul limita. Stiu ca inscrierile au inceput din 7. Si inscrierile se pot face doar in persoana?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este menţionată o dată limită!
Deci, bănuiesc că te poţi înscrie până Vineri 24 iulie 2015 :)

"Art.4. În vederea admiterii Universitatea Naţională de Arte oferă posibilitatea celor interesaţi să se pregătească în spaţiile universităţii, cu personal didactic calificat, pe perioada vacanţei de vară, în perioada 27 iulie – 22 august 2015. Cursurile de pregătire se desfăsoară în două etape a câte două săptămâni, câte 6 ore pe zi (inclusiv sâmbăta).
Taxe este de 600 lei pentru ambele etape; 300 lei perioada 27 iulie - 08 august 2015 (etapa I) si 300 lei perioada 10 – 22
august 2015 (etapa a II-a).
Înscrierea pentru pregătire se va face începend cu data de 6 iulie 2015, de luni până vineri între orele 12, 00-14, 00. " - SURSA = Metodologia de la linkul oficial :
http://www.unarte.org/......202015.pdf

Vezi alte detalii şi la linkul :
http://www.unarte.org/resdoc/UNARTE%20-%20Calendar%20Admitere%202015.pdf

Toate cele bune!