| Florina2102 a întrebat:

Stiti cumva un mod prin care pot sa invat mai usor,sa memorez lectile la materii de genul istorie, biologie?

Răspuns Câştigător
| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai vorbeste singur prin casa, repeta de vreo trei ori din caiet (carte), apoi inchizi cartea si incerci sa zici ce ai retinut, apoi unde te incurci te uiti in caiet si tot asa pana stii lectia cat de cat. Eu asa am facut cand a zis profa de romana sa invat pe de rost vreo 3 demonstratii si 1 rezumat in 2 zile(pagini intregi) big grin
Da rezultate, crede-ma. In 2 ore stii toate lectiile.

3 răspunsuri:
| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Da, exista alimente, precum:carnea, pestele, nucile, vinetele, etc.

Sau MemoPlus, pentru memorie, dar daca nu inveti, degeaba

| nimrod31 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi pe ceea ce citesti.

| TeodorofFlavius a răspuns:

Hey. Le poti spune cuiva sau daca ai spune-le unui plus.