| HHHggg a întrebat:

Stiti cumva unde as putea gasi o lista cu toate cuvintele din limba romana cu explicatie?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Da, se numește Dicționar.
Iar în caz că ai nevoie și de o listă cu toate literele, se numește alfabet.

| HHHggg explică (pentru johnnny123):

Nice, esti foarte amuzant, am intrebat de o lista cu toate cuvintele, am dictionar dar mi ar fi mai usor so folosesc unul online. Data viitoare invata sa citesti intrebarea si dupa raspunde ("gandeste"-la asta ma refer).

| johnnny123 a răspuns (pentru HHHggg):

Și care este diferența dintre "o listă cu toate cuvintele și explicațiile lor" și un dicționar?

După cum vezi, absolut toți oamenii ți-au recomandat o formă de dicționar (pe hârtie sau online, deși nu ai specificat). Deci dintre noi doi, cred că tu ești cel cu probleme de exprimare și înțelegere.

| HHHggg explică (pentru johnnny123):

Da nu mai conteaza.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

In Dex! Pe hartie sau on-line.
Pentru "start": http://www.dex.ro/
Succes la studiu!

| HHHggg explică:

Da stiu de dex dar este un site explicativ nu unul in care apar toate cuvindele sub forma de lista, sau sti vreo optiune?