| ahilles a întrebat:

Stiti de unde as putea cumpara echipament de arheolog?

5 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Ce pompos suna: echipament de arheologhappy. Practic echipamentul lor consta in lopeti, sape, instrumente de gradinarit(lopeti mai mici, greble, etc) si pensulule de vopsit(diferite marimi). Succes

| sonya a răspuns:

Buna. Intr-adevar nu prea au echipament, exceptand ceea ce s-a zis. Insa, un arheolog se bazeaza foarte mult pe cunostintele sale. Este foarte important sa stie ce anume cauta si unde trebuie sa caute. Asa putem face toti pe arheologii. Trebuie sa avem o baza, sa cunoastem datele istorice legate de ceea ce cauti. Si ca sa acumulezi atatea cunostinte iti trebuie ceva timp. Succes!

| deeapp a răspuns:

Esti arheolog?

| ahilles explică (pentru deeapp):

Nu nu sunt arheolog dar as dori sa devin arheolog in viitor.
mie imi place sa incerc tot ce se poate ca de exemplu alpinismul un sport foarte extrem care pentru multa lume nu inseamna nimic, dar pe mine ma atrage acest instinct de a stii totul si de a face totul chiar daca nu e posibil

| Alexandru_Gafincu_1988 a răspuns:

Http://www.vikingashop.ro/index.php?/Produse.html
Insa in general un santier are propriile unelte iar arheologie nu poti/nu e legal sa faci de unul singur fara autorizatie.