| Catalin77945 a întrebat:

Stiti vreo metoda prin care pot recupera pentru o anumita perioada de la facultate foaia matricola din orginal din dosarul pe care l-am depus la admitere? Ca tot am sunat la secretariat de 2 ori si odata tipa de acolo a zis ca da si nu imi mai batusem capul asa rau, si a 2 oara cand am sunat pentru mai multe detalii alta tipa a zis nu, si am ramas in dubiu si dupa o bagat ca motive si altele

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Facultatea retine in dosarul tau foaia matricola in original.
Poti cere un duplicat de la scoala care ti-a eliberat-o.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai in mod normal ar trebui sa poti. Daca nu rezolvi telefonic da-le un mail in care sa specifici acest lucru. Ar trebui sa iti dea macar o copie scanata.
Stiu ca aproape orice act de la dosar se poate lua pentru o anumita perioada de la facultate.

| Catalin77945 explică (pentru DoarBogdan):

O sa incerc iar sa vad, ca imi trebuie doar maxim 1 zi sa o duc la notar

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catalin77945):

Pai da, pentru o zi ar trebui sa o dea. Tine de cheful secretarelor acolo...

| Catrice a răspuns:

Te referi la foaia matricola de la liceu?
Poți întreba dacă îți poate da o copie.

| Catalin77945 explică (pentru Catrice):

Pai nu am nevoie de copie, am destule, mie imi trebuie originalul ca sa fac una legalizata

| zurick a răspuns:

Te duci la secretariat sau dai un mail cu o cerere scrisă de mână că vrei să imprumuți foaia matricolă pentru 24 h.
Mie mi-au dat diploma de bac, e ilegal să nu ți-o dea, insistă