| KendraCandy a întrebat:

Stiti vreun site de invatat engleza, de rezolvat exercitii sau care contine jocuri? astept raspunsurile voastre. Merci.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Engleza nu se invata ca daca ai lucra la matematica, engleza se traieste astfel vei uita 90 la suta din cea ce inveti
in primul rand trebuie sa stii la ce nivel esti in prezent
apoi ai nevoie de un curs in engleza daca vrei isi dau, apoi sa vezi filme in engleza fara traducere dupa 2, 3 saptamani, apoi trebuie sa vb in engleza.sa gandesti in engleza,sa faci totul ca cand ai fi in Anglia, astfel vei uita totul, in curs sunt si excertiti dar pentru avansati
eu isi vb din propie experienta atat timp cand nu vorbesti, gandesti, nu esti la propiu in limba aia nu o poti invata

| KendraCandy explică (pentru RAY):

Nu e vorba ca vreau sa invat acum engleza. Stiam un site foarte bun pe care ni l-a recomandat fosta mea profesoara de engleza care chiar ma ajuta sa retin mai usor unele lucruri care le invatam prin jocuri, teste grila, etv. Problema e ca l-am uitat si ma gandeam daca unul din voi il stie.