| OhGodWhy a întrebat:

Stiu ca intrebarea este cam fara raspuns,dar totusi o pun!
Cine are ceva idei despre ce subiect pica la sesiunea din august la romana proba scrisa?
Am nevoie macar de ceva idei, sunt pe ultima suta de metrii si nu stiu din ce sa-mi repet.Stiu ca toti zic,repeta din to, dar serios!
Nu poti sa repeti tot in 5 zile, imi trebuie cateva idei sau tinte din care sa stiu sa-mi repet si sa-mi fac o idee.
Multumesc anticipat,

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Bună, adevărul este că vom da bac-ul deodată, aşa că succes mult.
Să ştii foarte bine ce rol are cratima, punctele de suspensie, învaţă trăsăturile toate, ( epic, liric, dramatic, romantic )
La punctul 2 sunt sigur că te descurci, trebuie doar să faci o amărâtă de argumentare.
La subiectul 3 învaţă din tot necesarul, eu optez pentru Basm, sau Eminescu.

Succes!

| OhGodWhy explică (pentru Dariusuu):

Multumesc Frumos pentru raspuns!
Din Eminescu, mai exact ce-ti repeti?

| OhGodWhy explică (pentru OhGodWhy):

Apropo la ce profil esti, uman sau real?

| Dariusuu a răspuns (pentru OhGodWhy):

Luceafarul.happy

e foarte usor de inteles.