| yoana98 a întrebat:

Stiu ca intrebarea pe care urmeaza sa o adresez nu are legatura cu nicio materie, dar imi este de folos sfatul vostru. Eu as vrea sa ma mut la un alt liceu. Variantele sunt matei basarab ori caragiale. As dori si argumente pentru care alegeti un liceu sau altul. Precizez ca sunt din Bucuresti.Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| mache1945 a răspuns:

Depinde ce vrei. In primul rand nu te muti asa simplu. Trebuie sa existe locuri libere la profilul tau. Daca esti in cl a IX-a trebuie sa ai media mai mare ca a ultimului admis. Caragiale e un liceu foarte mare. Eu nu l-as alege. Matei Basarab e un liceu agreabil. Depinde unde locuiesti. Nu te duce departe de casa. Iti va fi foarte greu la un moment dat. Du-te la liceu si stai de vorba cu cativa elevi de acolo sa-ti faci o imagine asupra lui. Transferurile se fac doar in vacantele scolare.

| yoana98 explică (pentru mache1945):

Sunt clasa aXa. Nu e problema de loc pentru am cunostinte la ambele licee. Am medie mare si oricum ma mut de la anul. Iar legat de drum fac cam tot atat indiferent unde m-as duce. Problema e ca nu ma pot decide

| mache1945 a răspuns:

Eu m-as duce la Matei Basarab.