| anonim_4396 a întrebat:

Studii n Romania pentru tinerii din R. Moldova,va rog urgent dati-mi orice informatie,vreau foarte tare sa invat in RO,ce oportunita-ti sunt,ce cunoaste-ti,ceva sfaturi, aveti asemenea cunostinte...accept orice raspuns, mersi mult!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Persoanele din Republica Moldova, precum si din alte state, pot studia in universitatile din Romania in limita locurilor stabilite de fiecare facultate in parte. Fie ca se intra cu dosar, fie cu admitere, cei care au punctajele cele mai mari intra pe locurile respective. S-ar putea sa gresesc, dar e posibil ca moldovenii sa fie bursieri ai statului roman si au asigurata gratuit si cazarea in caminele studentesti din Romania.