| naty_3185 a întrebat:

Sunt a 8-a si la anul termin! vreau sa ma duc la un liceu mai departe si nu stiu la ce profil sa merg! mentionez ca nu imi place matematica, biologia, engleza, latina! ce pot face?

Răspuns Câştigător
| LORY a răspuns:

Hey, si eu sunt a 8-a happy

Pai daca nu iti place matematica, nu te duce la un profil real. Incearca un profil uman, la filologie sau stiinte sociale!

Bafta la scoala! big grin

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La stiinte sociale vei face mai putina latina, matematica, biologie.

| Nastia a răspuns:

Dar ce iti place tie? du-te la sam sau la stiinte sociale.

| AvalohAlyn a răspuns:

Alege profilul filologie si stiinte sociale. Daca nu iti place matematica si biologia astea sunt cele mai bune solutii.Latina la filologie o faci din pacate.Nu poti sa scapi de toate.Succes.

| ewen a răspuns:

Cioban cu acte in regula, nu-ti trebuie nimica carte doar un ciomag in mana sa pastoresti mioarele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tie nu iti place nici profilul real(mate, biologie) si nici cel uman(engleza, latina), poti alege SAM sau un liceu cu medii mai mici pentru a reusi sa termini la un profil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Hotărârea îți aparține: www.edu.ro/licee
Baftă.
Pa, pa.

| sckorpion a răspuns:

Prin materiile mentionate mai sus ai eliminat orice profil. Real tine de matematica si biologie, uman de latina si engleza. Mai ai varianta Sam. Mult noroc!

| n a răspuns:

Daca nu iti place matematica e clar ca la profil real nu ai ce cauta.
Bilogia, latina ...treaca mearga, dar daca ai probleme cu engleza e destul de nasol. Ca sa mergi la uman trebuie sa-ti placa romana si limbile. DECI ai de ales intre filologie si stiinte sociale.