| Danielll9966 a întrebat:

azi mi-au venit rezultatele la evaluarea nationala(8, 3 la romana si 6, 1 la mate).
Acum am 3 intrebari:
1. Sa fac contestatie la mate? Adica mai putin de 6 nu pot sa iau pentru ca e totul corect, si cred ca am primit acel 0, 1 pentru restul prostiilor pe care le-am scris. Pot sa iau mai mult daca as face contestatie? Mentionez ca am scris ce mi-a venit si ca stiu ca nu e corect.
2.Nu stiu la ce profil sa merglaughing
Imi place cat de cat romana, matematica imi place, dar doar cea usoara, ca la subiectu 1 de la evaluarea nationalalaughing, fizica nu-mi place, chimia asa si asa, geografia imi place, istoria nu asa de mult, engleza imi place, dar urasc franceza si latina si biologia e asa si asa. Ce profil credeti?
Si 3. Credeti ca pot intra la al treilea liceu din oras(Tulcea) avand o medie de admitere de 7, 58, avand in vedere ca anul trecut cea mai mica medie a fost de 7, 18? Pot sa creasca asa mult mediile? Mai sunt 2 licee mai bune cu cate 140 de locuri fiecare.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

1.Nu stiu ce sa zic la faza cu contestatia. Unora le-a scazut si un punct.Dar e alegerea ta. Poate ai noroc sa-ti mareasca macar cu 20 de sutimi.
2.Alege intre filo sau stiinte sociale.Recomand stiintele sociale.
3.Cred ca poti, luand in calcul media de anul trecut.
Succes. Daca mai vrei sa ma intrebi ceva iti voi raspunde cu drag.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 ia baremul, verifică, decide-te (singur)

| Steve9999 a răspuns:

Ba frt eu am facut la romana contestație, am 8, 5 si la mate 9, 10....media totală 8, 99 si nu stiu daca intru la un liceu din primele 4 dar dacă tu stii ca ai facut mai bine 100% atunci fa contestație, eu stiu ca am facut foarte bine la romana...succes in continuare