| Tcs_Dragos_1990 a întrebat:

Sunt clasa a 12 A daca raman corigent pe primul semestru la vreo materie mai pot da competențele ata timp cat iau pe al 2 semestru?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se considera ca ești corigent atâta timp cât nu ai încheiat anul școlar cu o medie mai mică de 5 la o materie.

| Andersen2k18 a răspuns:

Intrii in competente stai linistit, pentru ca este prima sesiune de bacalaureat si vor intra toti. In schimb trebuie sa treci semestrul 2 ca sa intrii in sesiunea de vara la bac. Nu mai este valabila structura veche de bac, adica aia de la vara. Acum se da in doua sesiunii asta de iarna(competentele) si cea de vara(scrisul)